, talking about self esteem and beliefes mr.hoseinmelatkhah

باید با خودمون چطور صحبت کنیم ؟ + ویدیو

 • باید با خودمون چطور صحبت کنیم ؟ + ویدیو

  استاد حسین ملت خوه و صحبت ایشون درباره عزت نفس و تاثر جملات و کلمات بر آن

  در این مقاله شما را با تاثیر کلمات بر زندگی آشنا می کنیم . بعد از این مقاله دیگر با خود به اشتباه سخن نخواهید گفت و همین یک کار زندگیتان را متحول خواهد کرد .

  چرا کلام ما بر ما تاثیر می گذارد 

  دانشمندان بر روی این موضوع که « چرا سخنانمان بر ما تاثیر می گذارد ؟» بسیار تحقیق کردند و دستاورد های زیادی بدست آورده اند . برای این مقاله یکی از این تحقیقات را بیان می کنیم تا شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم .

  تحقیقات پروفسورایموتو 

  پروفسور ایموتو تحقیق جالبی انجام داد که در آن نشان می داد کلمات بر روی شکل قطرات آب تاثیر می گذاشت . این تاثیر بدین شکل بود که اگر مولکول آبی در معرض حرف های خوب قرار می گرفت شکل مولکول های آن زیبا و منظم می شد . اما اگر همان مولکول در معرض حرف های بد قرار می گرفت شکل قبلی اش رو از دست می داد و ظاهرش بی نظم و نا زیبا می شد . در قسمت پایین ویدویی از این آزمایش را می بینید  که باعث بهتر شدن دید شما نسبت به این آزمایش می شود .

   

   

  فیلم آزمایش ایموتو

   

  آزمایش میوه و کلمات

  عزت نفس و آزمایش میوه

  آزمایش دیگری هم هست گه خودتان می توانید آن را انجام داده و نتایجش را برای ما ارسال کنید :

  1. دو عدد میوه: دو میوه همم جنس که تقریبا با هم چیده شده باشند را انتخاب کنید
  2. این دو میوه را در ظرفی ( بهتر است در بسته باشد ) قرار دهید
  3. بر روی یکی از ظرف ها کلمات مثبت و خوب بنویسید
  4. بر روی ظرف دیگر کلمات منفی و آزار دهنده بنویسید
  5. این دو ظرف را در شرایط هوایی تقریبا یکسان قرار دهید
  6. بعد از مدتی نتیجه ظاهر خواهد شد .
  مطالعه کنید   بهترین راه افزایش عزت نفس در بزرگسالان

  اگر این آزمایش دوم را انجام دهید مشاهده می کنید که میوه ای که در معرض کلمات خوب بود با فاصله ی خیلی زیادی سالم تر مانده است . چنانچه این آزمایش را انجام داده اید می توانید نتایجش را برای ما بنویسید تا بقیه هم استفاده کنند .

  نتیجه این آزمایشات

  این آزمایش ها نشان می دهند که چقدر کلمات و جملات ما مهم هستند و می توانند بر روی وضعیت زندگی، جسمی و روحی ما تاثیر بگذارند !

   

  چطور یک کلمه بر روی ما تاثیر می گذارد ؟

  words vs self esteem

  کلمات زمانی که کنار یکدیگر قرار می گیرند جملات را می سازند و این جملات بعد از تکرارشان در ذهن ما تبدیل به باور می شوند ! همین باور ها هستند که ما را بیچاره می کنند .اگر شما باور دارید یک فرد ثروتمند هستید تمام تلاش خود را خواهید کرد تا به ثروت برسید و باورتان را ثابت کنید و اگر باور دارید یک فرد بیچاره و فقیر هستید تمام دنیا و خودتان دست به دست هم خواهید داد که این باور را ثابت کنید ! سخنی هست گه می گوید :

  چه باور داشته باشی برنده ای و چه باور داشته باشی بازنده ای  در هر صورت حق با تو است !

  این حرف خیلی چیز ها پشت خود دارد ولی ظاهری ترین معنی آن این است که بیایید تا چیزی را که به نفعمان است قبول کنیم !باور های ما می توانند ما را طوری زندانی کنند که هیچ زندانی در جهان به آن بدی و زجر آوری وجود نداشته باشد . یک باور است که باعث می شود فردی ساعت 5 صبح از خواب بیدار شود ولی فرد دیگری تا ساعت 10 در تخت خواب خود بماند . در قسمت پایین مثال های بیشتری را برایتان نوشته ایم تا این موضوع به خوبی برایتان قابل لمس شود .

  • اگر باور داشته باشید که دستتان نمک ندارد، افرادی را به سمت خود خواهید آورد که قدردان زحمات شما نیستند .
  • اگر باور دارید همه مردم بد هستند و معرفت ندارند همیشه آدم های بد و بی معرفت به پستتان خواهند خورد .
  • اگر باور داشته باشید که مرد/زن ها همه خیانتکار هستند ، هرکسی که خواهید دید به نوعی خیانتکار خواهد بود .
  • اگر فکر می کنید مردم قابل اعتماد نیستند ، به سختی آدم مورد اعتمادی را خواهید یافت !
  • و…
  مطالعه کنید   چگونه عزت نفس را در کودکان تقویت کنیم ؟

  این باور ها فقط درباره دیگران نیستند ! مثل وقتی که :

  • با خود می گویید من بی لیاقتم
  • به خد می گویید هیچ کس مرا دوست ندارد
  • نزد خود می گویید من موفق نمی شوم
  • و…

  بیایید با کمی تلاش و احترام به خود وضعیت زندگیمان را بهتر کنیم و نگذاریم کلمات برای ما تصمیم بگیرند . زمانی که کلمات برای ما تصمیم بگیرند دیگر نخواهیم توانست افسار زندگی مان را جمع کنیم و به تبع آن شکست های بیشتری خواهیم خورد .

  مطالعه کنید   چرا نباید اهدافتان را به دیگران بگویید ؟

  تاثیر کلمات بر روی عزت نفس

  یکسری از باور ها هستند که عزت نفس شما را مستقیما هدف گرفته اند . مانند : من به هیچ دردی نمی خورم . یا این که من همیشه گند می زنم !
  این باور ها تاثیر مستقیمی بر روی عزت نفس شما دارند و شما را بسیار اذیت خواهند که به نحوی که اگر این باور ها را داشته باشید به هدف خود نمی رسید و از طرفی هم نمی دانید که این چیست که نمی گذارد من موفق شوم .اگر نمی دانید عزت نفس چیست می توانید به مقاله صفر تا صد عزت نفس و اعتماد به نفس مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری از این پدیده شگفت انگیز پیدا کنید .و اگر اطلاعاتی درباره عزت نفس دارید ولی مقدار آن را در خود نمی دانید می توانید به صفحه آزمون عزت نفس مراجعه کنید .

  در این کلیپ استاد حسین ملت خواه درباره ی تاثیرات کلمات بر روی زندگی ما صحبت می کنند  و مطالب را به شکل ساده و کاربردی به شما خواهند گفت .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.