وبلاگ

بهتر است چه هدفی انتخاب کنیم ؟ کوچک یا بزرگ ؟

یکی از سوالاتی که افراد بسیاری با آن روبرو می شوند این است که آیا باید اهداف کوچک انتخاب کنند یا بزرگ ؟ در این مقاله کوتاه به شما خواهیم گفت چگونه اهدافتان را انتخاب کنید . پس با ما همراه باشید .

 

سردرگمی در انتخاب هدف 

خیلی ها به ما می گویند : «شما بعضی جاها میگید اهداف کوچیک انتخاب کن، بعضی جاها میگید اهداف بزرگ . تکلیف ما چیه ؟ کدومش رو باید داشته باشیم ؟ » به این دوستان عزیز می گویم هر دو را باید داشته باشید، یعنی شما هم باید اهداف کوچک برای خود تعیین کنید، هم اهداف بزرگ . 

 

سردرگمی در انتخاب هدف 

 

 

اهداف کوچک یا بزرگ ؟

بچه که بودم برای این که به پشت بام برویم از یک نردبان بزرگ استفاده می کردیم . این نردبان را به دیوار تکیه می دادیم و از آن بالا می رفتیم . روزی را به خاطر می آورم که عجله داشتم و می خواستم این پله ها را دوتا سه تا بالا بروم. تا اینکه محکم  زمین خوردم . آنجا بود که فهمیدم وقتی پدرم می گفت :« پله پله بالا برو »برای چه بود !

مطالعه کنید   چرا نباید به هر آهنگی گوش داد ؟

داستان زندگی ما هم اینگونه است . ما یک هدف بزرگ داریم، پس یعنی نردبان بزرگی را انتخاب کرده ایم . ولی باید پله های این نردبان را یکی یکی ( کوتاه -کوتاه ) بالا برویم وگرنه زمین خوردنمان حتمی است . مثلا اگر قرار است کنکور شرکت کنید و باید در کل ( مثلا 1 هزار ساعت)  مطالعه کنید ، شما باید این ساعات را به ساعات روزانه تبدیل کنید و به خود بگویید از امروز ، هر روز باید چهار ساعت مطالعه کنم .

مطالعه کنید   تصویرسازی ذهنی چیست ؟

اگر می خواهید درآمد خود را افزایش دهید ، باید پله پله این کار را انجام دهید . مثلا اگر درآمد شما 2 میلیون تومان در ماه است باید با خود بگویید من در کل درآمد 100 میلیون در ماه می خواهم و شروع کنید و در این ماه سعی کنید 2 میلیون تومان را به 3 میلیون تومان تبدیل کنید . زمانی که به درآمد سه میلیون تومان رسیدید باید برای 5 میلیون تومان تلاش کنید تا در آخر به درآمد مورد نظرتان ( در این مثال 100 میلیون ) برسید .

اگر می خواهید وزنتان را کاهش دهید، هیچ وقت به خود نگویید من می خواهم 10 کیلو در یک ماه کم کنم . شما باید روزی سی گرم از وزنتان کم کنید تا بتوانید بعد از 10 ماه به وزن ایده آل تان ( در این مثال 10 کیلو کاهش وزن ) برسید .این کار باعث می شود پوستتان سالم بماند ! در غیر این صورت با عوارض بسیار زیادی مواجه خواهید شد .

مطالعه کنید   رابطه ی عشق و عزت نفس چیست ؟

 

اهداف کوچک یا بزرگ ؟

 

 

چطور اهدافمان را انتخاب کنیم ؟

پس سعی کنید همیشه قدم به قدم سمت اهدافتان بروید تا زمین نخورید . شما باید اهداف بزرگ انتخاب کنید ولی قدم به قدم به آن نزدیک شوید .

 

اگر سوالی راجع به متن دارید و یا حس می کنید نکته ای فراموش شده است خوشحال می شویم که در نظرات این موارد را به ما بگویید …

[row v_align=”middle” h_align=”center”] [col span__sm=”12″]
[/col] [/row]
اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید