1 راز بزرگ برای تقویت عزت نفس

1 راز بزرگ برای تقویت عزت نفس

 • توجه دیگران چیزیست که خیلی از افراد به دنبال جلب کردن آن هستند و نکته غیرقابل انکار این است که بیشتر ما به این توجه نیاز داریم. جلب توجه ، مهر و محبت  دیگران می تواند برای هر فرد معنی و مفهوم خاصی داشته باشد  که این معنی و مفهوم از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.  پس همه ما در زندگی تلاش می کنیم توجه و دوست داشتن دیگران را بدست بیاوریم ولی نکته قابل تامل این است که چرا علی رغم تلاش های زیادی که می کنیم باز هم دیگران ما را دوست ندارند ؟ و آیا می توانیم با افزایش عزت نفس توجه آنها را جلب کنیم ؟

  راه های مخرب جلب توجه دیگران

  همانطور که قبلا گفتیم بیشتر ما انسان ها می خواهیم  ما را دوست داشته باشند و مورد توجه دیگران باشیم و معمولا برای این هدف بزرگ هر راهی را امتحان می کنیم . بعضی از راه هایی که ما برای دوست داشته شدن انتخاب می کنیم راه های درست و سالمی نیستند . این راه ها زمانی خود را به ما نشان می دهند که ما عزت نفس پایینی داشته باشیم و آن را افزایش نداده باشیم.

  مطالعه کنید   چگونه عزت نفس را در کودکان تقویت کنیم ؟

  مثلا فرد برای این که در جمع دوستانش بماند و توجه آن ها را صاحب شود ،مهمانی های آنچنانی  ترتیب می دهد و تمام هزینه را خودش پرداخت می کند ، فقط برای این که دوستانش برای چند دقیقه به او توجه داشته باشند . راه  مخرب دیگری که ما برای دوست داشته شدن انتخاب می کنیم انجام بی چون و چرای دستورات دیگران است . ما برای این که فردی به ما توجه کند خود را برده این فرد می کنیم.

   

  راه های جلب توجه دیگران  با تقویت عزت نفس

  ما برای این که بتوانیم بصورت غیر مخرب توجه دیگران را داشته باشیم باید بی چون و چرا عزت نفسمان را تقویت کنیم … می خواهیم با یک مثال این موضوع را برایتان توضیح بدهیم .

   

  1 راز بزرگ برای افزایش عزت نفس

  تصور کنید یک ماشین مدل بالا  و گران قیمت دارید ؛ چطور با این ماشین رانندگی می کنید ؟ قطعا با احتیاط .

  ماشین های اطراف شما چطور رانندگی می کنند ؟ اونها هم با احتیاط رانندگی می کنند که مبادا با شما تصادف کنند . و معمولا شما این ماشین گران قیمت را در پارکینگ پارک می کنید .

  مطالعه کنید   چه زمانی زندگیمان تغییر خواهد کرد ؟

  ولی وقتی ماشین شما مدل پایین و ارزان قیمت باشد  احتیاط زیاد در رانندگی نمی کنید ، ماشین های اطراف شما هم با احتیاط کنار شما رانندگی نمی کنند و محل پارک این نوع ماشین هم هر جایی است که بتوانیم در آنجا ماشین را پارک کنیم . و به تبع آن وقتی باز می گردید شاهد تو رفتگی در یا شکستن آیینه ماشین خواهید بود .

   

  1 راز برای افزایش عزت نفس

   

  آن ماشین عزت نفس ما می باشد . اگر عزت نفس بالایی داشته باشیم با خودمان و مردم بسیار با احتیاط برخورد می کنیم ، که آسیب نبینیم ( تا عزت نفسمان خراب نشود ).  آن افراد دیگر هم با شما درست برخورد می کنند ، چون شخصیت شما محترم است . با هر کسی هم وارد ارتباط نمی شوید ، دلتان را نزد هر کسی پارک نمی کنید ؛  چون ارزشمند هستید .

  ولی اگر عزت نفس شما پایین باشد ، با همه بدمی شوید ، بد صحبت می کنید ، بد رفتار می کنید . دیگران هم با شما همین رفتار را خواهند داشت . هر کجا که احساس می کنید درکتان می کنند دلتان را آن جا پارک می کنید و زمانی که باز می گردید متوجه می شوید به شما خیانت شده است و دلتان را به راحتی می شکنند  .

  مطالعه کنید   برای بهبود روابط زناشویی چه کنیم؟

   

  جلب توجه دیگران با افزایش عزت نفس ممکن است

  جلب توجه دیگران با افزایش عزت نفس ممکن است

  برای این که دوست داشتنی باشیم ، باید عزت نفسمان را بالا ببریم ، یعنی باید به خودمان احترام بگذاریم، به خودمان عشق بورزیم ، ایراد های رفتاری و شخصیتی مان را شناسایی کنیم  و آن ها را حل کنیم ، آن زمان است که دیگران با ما با احترام برخورد می کنند و دوستمان خواهند داشت .

  همین و ختم کلام …

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.