تست عزت نفس(شروع تست در آخر صفحه)

مشکلی که خیلی از افراد با آن روبرو هستند این است که نمی توانند عزت نفس خودشان را بسنجند و یا معیاری برای آن ندارند . با مراجعه به انتهای این صفحه و زدن دکمه شروع آزمون شما می توانید تست عزت نفس خود را شروع کنید و عزت نفستان را بسنجید . اگر دوست دارید درباره اهمیت عزت نفس، چیستی آن و… اطلاعات بیشتری کسب کنید به شما خواندن نوشته پایین را پیشنهاد می کنم. به طور خلاصه شما را همراهی خواهد کرد .

 

تست عزت نفس
انجام تست عزت نفس برای همه توصیه می شود

 

عزت نفس چیست ؟

اگر ما واقعا بدانیم عزت نفس چیست، اهمیت عزت نفس را بدانیم و آن را افزایش دهیم خیلی از مشکلاتمان به یک باره ناپدید خواهند شد . عزت نفس یعنی دوست داشتن خود، برای خود احترام قائل شدن، جایگاه خود را دانستن و خود را ارزشمند دانستن.به عبارتی ساده تر عزت نفس یعنی خودت را دوست داشته باشی .افرادی که خودشان را واقعا دوست دارند و ارزش خود را می دانند دست به کار هایی می زنند که زندگی شان را متحول می کند . پس اگر می خواهید زندگیتان متحول شود و به موفقیت های چشم گیر برسید حتما باید عزت نفس بالایی داشته باشید .

عزت نفس صفتی پسندیده است که از کودکی ما را به آن دعوت کرده اند ولی تغریبا هیچ کس به آن توجه نکرده است . همیشه به ما گفته اند اگر می خواهی خدا را بشناسی ابتدا باید خودت را شناخته باشی . یکی از قسمت های خودشناسی شناخت ارزش خود می باشد. متاسفانه ما در جامعه ای بزرگ شدیم که کمتر کسی ارزش خودش را می داند و جالب اینجاست که همین افراد کم هستند که به موفقیت های بینظیر می رسند .

 

اهمیت عزت نفس 

عزت نفس یکی از مهم ترین مولفه های داشتن حال خوب، ثروت فراوان، موفقیت، ارتباطات عالی و.. می باشد . این یعنی افرادی که می خواهند به موفقیت ، حال خوب، ثروت، ارتباطات عالی و… برسند باید حتما عزت نفس پولادینی داشته باشند .به عبارتی اگر می خواهید به خواسته هایتان برسید باید عزت نفس بالایی داشته باشید .

می خواهم اهمیت عزت نفس را با مثالی به شما نمایش دهم . فرض کنید می خواهید به سفری بروید . روز سفر به شما می گویند شما باید با یک نفر که خیلی ازش تنفر دارید به این سفر بروید . مطمئنا خیلی از ما همان ثانیه اول از سفرمان انصراف می دهیم . بعضی از افراد ولی مطمئنا به سفر خواهند رفت . سفر برای این افراد طولانی و خسته کننده تر به نظر خواهد آمد و در آخر سفر حتما خواهند گفت که هیچ لذتی از این سفر نبردم !

حال بیایید سفر را به زندگی یا راه موفقیت تشبیه کنیم و آن فردی که دوستش نداریم را خودمان بدانیم ( چون زمانی که عزت نفس نداشته باشیم یعنی خودمان را دوست نداریم و یا حتی  از خودمان متنفر هستیم ) . با همین مثال کوچک دلیل خیلی از ناکامی های ما و البته اهمیت عزت نفس مشخص شد . ما به موفقیت نمی رسیم چون اصلا آن را شروع نمی کنیم . ما وسط راه، قبل از این که از سختی راه خسته شویم از خودمان خسته می شویم و به سفر ادامه نخواهیم داد . و در آخر ممکن است ما به مقصد ( موفقیت) برسیم ، ولی حالمان به خاطر تمام سختی راه و کسی که از آن متنفر بودیم( خودمان)  آن قدر بد باشد که از مقصد( موفقیتمان ) لذت نبریم .

حال اگر به ما بگویند که قرار است با صمیمی ترین دوستتان به این سفر بروید، حتما به شما خوش خواهد گذشت ، گذر زمان را نیز احساس نخواهید کرد ، سختی های سفر در نظرتان ناچیز خواهند شد  و با انگیزه به سمت مقصدتان پیش خواهید رفت . متاسفانه خیلی از مردم این اهمیت عزت نفس را نمی دانند ، به سمت هدفشان حرکت می کنند و بعد از چند شکست متوالی از هدفشان دست بر می دارند .

نکته : این تازه گوشه ای از اهمیت و نتایج داشتن عزت نفس است . البته نیازی هم به دانستن بیشتر از این هم نیست . چون زمانی که عزت نفس را بیابید ،خود به خود همه ی تاثیرات مثبت آن در شما دیده خواهد شد . ولی برای کنجکاوی و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از اهمیت های عزت نفس بیشتر بدانید و بخوانید . اگر به دنبال دریافت اطلاعات بیشتر راجع به عزت نفس، چیستی عزت نفس ، اهمیت عزت نفس و تکنیک های عزت نفس هستید ، من به شما مقاله ی جامع عزت نفس را معرفی می کنم . حتما به شما را راهنمایی خواهد کرد .

 

اهمیت عزت نفس
متاسفانه یا خوشبختانه افراد محدودی اهمیت عزت نفس را می دانند

چرا ما باید این تست را انجام دهیم ؟

برای این که در بازی فوتبال بتوانیم گلزن قهاری بشویم ابتدا باید بدانیم که دروازه ی حریف کدام است ! ما برای این که بتوانیم عزت نفسمان را افزایش بدهیم، ابتدا باید بدانیم عزت نفسمان در چه مرحله ای قرار دارد . برای همین است که پیشنهاد می کنیم قبل از خرید هر دوره آموزشی عرت نفستان را بسنجید .

اگر ما ندانیم عزت نفسمان چقدر است مسلما یا سخت نتیجه خواهیم گرفت و یا اصلا نتیجه ای نخواهیم گرفت. ما باید ابتدا بدانیم دروازه تیم حریف کدام است تا بتوانیم به آن حمله کنیم !

 

تست عزت نفس
برای بگلزن خوب شدن باید ابتدا دروازه تیم حریف را بشناسیم

 

عزت نفس خود را بیازمایید 

بعد از شناخت دروازه ی تیم مقابل ، شما باید به طور پیاپی تمرین کنید و خودتان را هر از گاهی بسنجید تا بتوانید روز به روز قوی تر شوید . دقت کنید که به دلیل یکی بودن سوالات و توانایی بینظیر انسان در حفظ آنها ، اگر روزی یک بار این تست را انجام دهیم مطمئنا نتیجه ی درستی را نخواهیم یافت . به شما توصیه می کنیم هر ماه ، یا هر دو ماه یک بار عزت نفس خود را بیازمایید تا بتوانید پیشرفت خودتان را تحت نظر بگیرید .

 

امدازه گیر عزت نفس
بیایید هر 1 یا 2 ماه یکبار عزت نفسمان را بیازماییم

 

ما می خواهیم عزت نفسمان را افزایش دهیم از کجا اقدام کنیم ؟

همیشه اولین قدم تغییر، عزت نفس است . ولی حال که می خواهیم عزت نفسمان را افزایش دهیم چه چیزی قدم اول محسوب می شود ؟ برای شروع تغییر و افزایش عزت نفس خود ، فقط کافیست واقعا بخواهید . اگر واقعا و از اعماق وجود بخواهید در زندگیتان پیروز شوید . مطمئنا به آن خواهید رسید .

می توانید برای تحلیل بهتر آزمون خود نمره تان را یادداشت کنید و ماه بعد که برای آزمون دوباره به این صفحه می آیید . از آن استفاده کنید .

 

ویژگی تست عزت نفس 

  • این آزمون عزت نفس شما را ارزیابی کرده و در انتهای آن راه صحیح تقویت عزت نفس را به شما پیشنهاد می کند .
  • این آزمون از 58 سوال تشکیل شده است
  • زمانی که از شما می گیرد کمتر از 10 دقیقه پیش بینی شده است .
  • این تست بر عکس تست های دیگر عمل می کند و شما را علاوه بر سنجیدن، وارد مسیر آموزش و در نهایت موفقیت می کند . البته به شرطی که واقعا بخواهید .
  • این آزمون به هیچ پیش نیازی نیاز ندارد

ویژگی های تست عزت نفس

 

فقط سنجیدن کافی نیست ، باید اقدام کنیم !

دانستن هیچ وقت کافی نیست ! باید عمل کرد . نباید به دانستن مقدار عزت نفس اکتفا کنیم . باید واقعا شروع به کار کنیم و خودمان را بسازیم . متاسفانه آموزه های غلط آن قدر در ذهن ما مانده اند که به تلاش بیشتری برای حذف آنها نیاز داریم .

 

 

آزمون عزت نفس

این تست به شما کمک می کند مقدار عزت نفس خود را تشخیص داده و کنترل خوبی بر روی زندگیتان داشته باشید .

فیلم توضیح این آزمون :